St. Patrick's Happening

19.3.2011 se v Rybníkách konal 2. ročník Svatého Patrika, tak bych to nazvala česky. Zkrátka - jarní setkání chovatelů a milovníků deerhoundů a vlkodavů, uspořádané jako výstava a coursingové zaběhání. Letos byla pozvána jako rozhodčí Evelijn Constance Fernhout Schildt z Chovatelské stanice Pitlochry's z Holandska. I přesto, že počasí nám nebylo úplně nakloněné - foukal studený, nepříjemný vítr - to byl úžasný den. Taky aby nebyl. Potrhlá účetní ( to jako já), která se snaží v březnu stihnout 2 výstavy ( samozřejmě v jednom víkendu), makala do noci, aby se pak mohla 2 dny "flákat " na výstavách. Ale nejeďte! Zvlášť, když mě tamtamy donesly, že na výstavu jede náš maloušek Brett z B vrhu. Moc jsme se na něj těšila, protože to bylo poprvné, co jsem ho viděla od doby , kdy od nás odešel . A byla jsem nadšená ! Je to velmi hezký pejsek, který zvládl výstavu a celé dění okolo, hodně psů, nových poznatků, úplně bezvadně. Tak abych se začala chlubit..... Brett se vystavoval ve třídě puppy ( 6-9 měsíců ) a měl se svou vystavovatelkou Adelkou premiéru. Šlo jim to dobře, ne že by nebylo co doladit, ale napoprvé byli oba skvělí! A ocenila to i paní rozhodčí - VN 1 , dále získal Nejlepší mladý pes, Best Junior a zakončil to titulem Vítěz Junior+Veteran show!!! o tento titul porazil Candy, a věřte, že tato porážka mě moc těšila!!!

 
 

Vystavovat se tentokrát přijela Candy, která se vystavovala v kategorii Senior ( 6-7 let). Candy je v moc dobré formě, je veselá a naprosto zdravá ( to jsem hned zaklepala). V kruhu se velmi hezky předvedla, je na ní znát, že si každou výstavu ( jelikož jich je málo) velmi užívá. Získala V1, Nejlepší veterán fena a Best Veteran. A na co jsem pyšná - je závěr posudku : A happy girl!!

 
 
Pak ještě do kruhu nastoupila Janička. Ta byla v kategorii Otevřená 4-6 let. Předvedla se hezky, i když byla ráda, když se vrátila na deku! Získala V1.

 
A po vystavení? Upustila jsem nějaké to slovo se všemi přítomnými, nafotila Brettíka ze všech stran a zaradovala se, protože Brett projevil zájem o coursing.