Výlet do Dolní Lukavice

V sobotu 14. května se v zámeckém parku v Dolní Lukavici konal trénink na coursing. Zámek musel být kdysi velmi pěkný, no bohužel minulý režim se na něm dost podepsal.
 
 
Sešla se fajn parta lidí, kteří milují psy a snaží se jim zpříjemnit volný čas sportovním vyžitím, což v tomto případě byl coursing. Paní Lubica si vzala na starost organizaci okolo domluvení místa a občerstvení a Igor dovezl svůj bezvadný naviják. Při zprovoznění navijáku měl spolupracovníky
 
 
Sportovně se vyžít přijelo spoustu pejsků všech možných ras.
 
 
 
 
No samozřejmě nemohli chybět deerhoundi, až už běhající nebo jen přihlížející.
 
 
Samozřejmě nemohli chybět diváci a možná i nová generace chovatelů…
 
 
Bohužel krásnou louku před zámkem nám z nedostatku času posekali jen částečně, což bylo, že nám vysekali dráhu. Tráva byla poměrně vysoká , takže běhy končily buď ztrátou třapce nebo jeho předčasným ulovením. A i když kluci nakonec rozdělili a jeden byl uprostřed dráhy a vysílačkou Igora navigoval , jakým tempem třapec nechat navíjet, přece jenom bych to pojala spíše jako nácivik startů a následného hledání se s páníčkem. Přesto panovala veselá atmosféra , podpořená pěkným počasím. Chvilková přeprška nám vůbec náladu nezkazila.

Deerhoundí parta nemohla vynechat procházku po okolí. Prošli jsme se po zámeckém parku, zabrousili jsme i do lesa. Deeři prozkoumávali okolí a my dvounožci jsme pokecali.
 
 
 
A k naší velké radosti deeři vzbudili pozornost a tak pózovali ( z čehož jsme měli radost hlavně my).